Mega star Tarkan’ın yeni albümünün çıkış parçası olan cuppa dijital platformlarda ve sosyal medya da ücretsiz yayınlandı. Kısa sürede sosyal medyada gündemi yakalayan parça ağır eleştiriler aldı.

2010 yılında adını kalbime yaz adlı albümünden sonra albüm çıkarmayan Tarkan yeni albümün çıkış şarkısı olan cuppa yı önceki gün müzikseverlere sundu. Sosyal medya da kısa sürede çok konuşulanlar arasına giren bu şarkı oldukça ağır eleştiriler aldı. Söz müziğin sezen aksuya ait olduğu cuppaya yapılan ağır eleştiriler dikkat çekti.  Tarkan 17 Ekim 1972 yılında Almanya’da doğdu. 1992 yılında kıl oldum abi adlı parçayla büyük çıkış yakalayan Tarkan şımarık ve şıkıdım adlı parçaları ile Avrupa’da listelere girmeyi başardı. 13 yaşında klasik Türk müziği eğitimleri almaya başladı. Eğitimine Karamürsel lisesinde devam eden sanatçı mezun oldu. 1990ve 1992 yıllarında Üsküdar musiki cemiyetine devam etti. 1992 yılında yapımcı Mehmet söğüt oğlu ile tanışmasının ardından yine sensiz adlı albümü çıktı.

Albümüm çıkış parçası lan kıl oldum abi adlı parça ile büyük çıkış yakaladı. Albüm 900 bin adet satıldı ve mega star bir anda tüm TV’lerin magazin dünyasının gündemine oturdu.  94 yılında çıkardığı aa acayipsin adlı albümünde sezen aksu ile çalışan sanatçı Türk pop müzik dünyasının en önemli isimlerinden biri oldu. Bu albümden sonra konser turnesine çıkan sanatçı Türkiye ve Avrupa’da 24 konser verdi. 1995 yılında medyanın yoğun ilgisinden dolayı New yorka giden sanatçı bir yandan albüm çalışmalarına devam ederken bir yandan dil eğitimi almaya başladı.

1997 yılında üçüncü albümü olan ölürüm sana ile satış rekorları kırarak Türkiye’de 2,5 milyon albüm sattı. 2003 yılında dudu adlı albüm çalışmalarını tamamladı. Nazan öncel ile çalıştığı bu albümde rusya da satış rekorları kırdı. Dünyadan aldığı olumlu eleştirilerin ardında İngilizce albüm yapmaya karar verdi 2005 yılında bounce single’ını piyasaya sürdü. İlk İngilizce albümü come closer’ı piyasaya sundu. 29 Nisan 2016 da beş yıldır birlikte olduğu pınar dile ile Tarabya’daki evinin bahçesinde dünya evine girdi.

Bir cevap yazın