Son dönemlerde adını oldukça sık duyduğumuz rap müzik sanatçısı eypio Aralık 2015’de Burak King ile birlikte yaptığı ‘günah benim’ adlı parçası ile 50 milyon izleme sağlamıştır.

Aslen Türkmen olan sanatçı A.P.O ( Abdürrahim akça ) 20 Şubat 1983 yılında Konya da doğmuştur. 2002 senesine kadar İstanbul Zeytinburnu’nda yaşadı. 2002 yılında Hollanda’ya giden A.P.O ilk kaydını Hollandalı yabancı bir sanatçı ile yaptı.

Sonrasında tek başına çalışmaya başlayan sanatçı ilk albümü olan A.P.O E.P yi 2005 senesinde piyasaya sürdü. Hollanda’da çalışmalarına devam eden sanatçı bir yıl sonra RapFabriek’i çıkardı. 2007 yılında ise hırsız var adlı albüm geldi. Hollanda’da 6 yıl yaşadıktan sonra 2008 yılında Türkiye’ye dönen A.P.O dördüncü albümü olan underground albümü olan apollo’yu çıkardı.

Aynı sene içinde kendisine ait olan Bol Wear adlı Hiphop giyim mağazasını açtı. Hiphop kültürü ile alakalı her şeyin olduğu bu mağazada kısa sürede adını duyuran sanatçı MC ve Hiphop severlerin adresi oldu.

Sanatçı 2009 Şubat ayında rap müzik sanatçısı Fuat’ın albümü olan kalbüm çalışmasında bulundu. Hemen ardından 2009 Mayıs ayında gösterime giren Adab-ı Muaşeret ’in adlı gençlik filminde soundtrack için sultanayla feat çalışması yaptı. Rap müzik çalışmalarına devam eden sanatçı 2009 yılında müzik stüdyosunu kurdu. Stüdyoda kendi parçalarının kayıtlarını alan sanatçı dışarıdan kayıt alınmasını da sağladı. 2013 yılında mahlasını eypio olarak değiştirmiştir. Video klipleri ayrım yok, kral çıplak, ay kızım ve günah benim adlı parçalarıdır. Şimdiye kadar 7 albüm çalışması yapmıştır.

Bir cevap yazın